Milyen idősek leszünk? - Elsősorban rajtunk múlik


Milyen idősek leszünk? Belső genetikai óránk határozza meg.
Az emberi szervezet sejtjei rendszeresen osztódnak, és kb. 60-80 osztódás után halnak el. A teloméráknak jelentős szerepe van ebben a folyamatban. A kromoszómát alkotó DNS-szál végén található telomérák megvédik a DNA-t minden egyes osztódási folyamat során a károsodástól. Valamennyi osztódási folyamat megrövidíti a telomérák hosszát, és amint ez kritikus szint alá csökken, a sejtkárosodás, és sejtelhalás elkerülhetetlen.
Vannak olyan különböző tényezők, amelyek felgyorsítják a telomérák rövidülését, és ez által az öregedést.
- Szabadgyökök által okozott oxidatív stressz: A szabadgyökök fokozott képződése első sorban külső tényezők hatására indul be (dohányzás, alkoholfogyasztás, környezetszennyezés és krónikus stressz). A sejtjeinkben lévő (öregedő)mitokondriumok a fő forrásai a szabadgyököknek.
- Alacsony küszöbértékű gyulladások: Ezeket gyulladáskeltő citokinek okozzák, amelyek a szájban és fogakban található gyulladások, valamint a táplálékkal bevitt zsír és testzsír hatására alakulnak ki. Ezek a negatív tényezők lerövidítik a telomérák hosszát és a károsodás következtében sejtjeink gyorsabban öregszenek.
Ha gyorsabban öregszünk, a sejtek gyorsabban károsodnak és súlyosabb betegségek alakulhatnak ki.
Az előrehaladott sejtöregedés és sejtkárosodás a legtöbb komoly betegség (szív- és érrendszeri, rák, demencia, csontritkulás..) kialakulását eredményezi.
Ezért a sejtjeink fiatalon tartása a legjobb módja annak, hogy sejtjeinket egészségesen is tartsuk! Ma már tudjuk, hogy a telomérák rövidülése megállítható, sőt vissza is fordítható.
A telomeráz enzim képes újból meghosszabbítani a telomérákat, és ezáltal megfiatalítani a sejtjeinket és meghosszabbítani a sejtek élettartamát! A belső óránk lassabban ver, sőt akár vissza is fordíthatjuk az óramutató járását egy kicsit.

A 2009. évi orvosi Nobel-díjat a telomerák öregedésben és a telomeráz enzim telomerák védelmében betöltött szerepéről folytatott kutatásért három tudós - Blackburn, Greider és Szostak kapta megosztva. Ebben a témában a mai napig több mint 12000 tanulmány és publikáció jelent meg.
A modern tudomány állítása szerint egyetlen egy erős összetevőnél sokkal fontosabb, hogy antioxidánsok széles választéka álljon rendelkezésünkre, amely antioxidáns hálózatként működik!
- Astragalus, a kínai anti-aging sztár: Erőteljes teloméra javító és sejtfiatalító összetevő, kétféle koncentrációban kapható.
- Az antioxidánsok szupererővel bíró hálózatának vezére: Az asztaxantin az antioxidánsok rocksztárja, 6000x erősebb a C-vitaminnál. Az antioxidáns szuper ereje a Spirulinából és Chlorellából származik.
- Polifenolok: A természet öregedésgátló csodafegyvere. Legyőzi a gyulladást.
- Epigallocatechingallat (EGCG) a zöld tea titkos összetevője. Aktiválja a szirtuinokat, meghosszabítja az enzimek élettartamát.
- D-vitamin az anti-aging multitalentum: Megelőzi a csontritkulást, depressziót és gyulladásokat.
- Spirulina, a tengerek superfood-ja: Több, mint 3000 különböző vitamint, enzimet, antioxidánst, aminosavat és természetes Omega-3 és Omega-6 zsírsavat tartalmaz.
- Chlorella a tengerek másik superfood-ja: Méregteleníti a sejteket, megszabadítja őket a testben felhalmozódott, a táplálékkal felvett és környezeti méreganyagoktól.



Te melyiket választanád? Szerintem ez nem is kérdés. Én is természetesen a két szélsőt. Ezért érdemes odafigyelni, és tenni érte, mert nagyrészt rajtunk múlik.
Van egy algakeverék mely 40 mg Astragalust tartalmaz. Én is ezt szedem. Bővebb ismertető az alábbi oldalon található.
